Aktivity

AKTIVITY

Slimáčikovia majú možnosť vybrať si z pravidelne i nepravidelne organizovaných krúžkov a stať sa malými umelcami, tenistami, tanečníkmi, gymnastkami či baletkami, rozprávať sa po francúzsky, nemecky ,španielsky, sauničkovať, byť veľkými korčuliarmi či lyžiarmi….

Tematické „extra akcie“
V aktuálnom školskom roku plánujeme nasledovné akcie (akcie sú naplánované v súvislosti s tematickým plánom významných dní v roku):

Jún 2019:

 

61593942_835198980206462_1126763268283564032_n

 

plagat 2% za 2018 Díky

 

Najbližšia akcia ( dlhodobá ):

CYKLO SLIMÁČIK 2.5-28.6.2019:

Cyklo Slimáčik 2019

Aktivity súvisiace s výchovno-vzdelávacou činnosťou:

” NOVINKY”
„Atletika“  –  je jedna z hlavných športových disciplín, ktorá rozvíja prirodzené pohyby človeka: beh, chôdzu, skoky, hody….

„Bedminton“ – rozvoj koordinácie pohybov s raketou a košíkom počas jedného z najstarších športov.

“Malý konštruktér” (LEGO) – 12 lekcii stavania, hrania sa a učenia s legom pod dozorom lektora z Kreativo

“Detské masáže” – individuálne masáže detí certifikovanou masérkou

“Montessori SVET” – Montessori aktivitky pre deti  od 3 rokov

“Montessori PRÍRODA” – Montessori aktivitky pre deti  od 4 rokov

“Malý umelec v AJ” – práca s najrozličnejším materiálom, netradičné výtvarné techniky – rozvoj kreativity a schopnosti sústrediť sa, dokončiť začatú činnosť a prvotné zoznamovanie sa s hlinou ako umeleckým materiálom, začiatky v modelovaní – výborné na trénovanie trpezlivosti a rozvoj jemnej motoriky. Všetko sa to realizuje v anglickom jazyku.

“Malý dramatik” – literárno – dramatické aktivity zamerané sú na získavanie a rozvíjanie zvolených dôležitých kľúčových kompetencií formou rôznych aktivít, aby dieťa bolo nielen múdrym, ale i dobrým človekom.

“Malý tanečník”  –tanečný súbor pre najmenších vedený skúsenou tanečníčkou, kde sa rozvíja hudobnosť a pohybové schopnosti s prvkami baletu a stepu.
“Floorball” – aktivita zameraná na rozvoj sily, vytrvalosti, koordinácie pohybov a získanie všeobecného prehľadu a zručností vo florbale.

“Rozprávková saunička” – Saunovanie v našej sauničke pri rozprávkach

“Jazdenie na koni” – jazdenie na koňoch na ranči

“Tenis” – aktivita zameraná na rozvoj sily, vytrvalosti, koordinácie pohybov a získanie všeobecného prehľadu a zručností v tenise.

“Gymnastika”– aktivita zameraná na rozvoj sily, vytrvalosti, koordinácie pohybov a získanie všeobecného prehľadu a zručností v gymnastike.

“Jóga” – cvičenie jógy pre deti pod vedením profesionálnej trénerky jógy, ktorá sa špecializuje na cvičenie detí

„Little swimmers“ – celoročný kurz plávania v našom bazéne, ktorý hravou a zábavnou formou zoznamuje deti s vodným prostredím, učí ich nebáť sa vody. Vhodný pre deti už od 2 rokov, kurz je vedený skúseným inštruktorom plávania

 „Lezecký kútik“ – v prevádzke od decembra 2015, vynovený od októbra 2018

IMG_0867

Sezónne aktivity súvisiace s výchovno-vzdelávacou činnosťou:

“Malý korčuliar”– základný kurz korčuľovania na ľade na štadióne Mariana Gáboríka pre malých slimáčikov

“Malý hokejista a Malá Krasokorčuliarka”– zdokonaľovací kurz korčuľovania na ľade na štadióne Mariana Gáboríka obohatený o hokejových trénerov z Hokejovej školy Mariana Gáboríka,  hokejového tréningu pre chlapcov v riadnej hokejovej výstroji a pre dievčatá kurz krasokorčuľovania s krasokorčuliarskym trénerom.

“Malý in-line korčuliar” – kurz korčuľovania na in-line korčuliach

“Slimáčikovia na lyžiach I.” – videli ste už dieťa na lyžiach „kráčajúce“ k vleku? Tak to je presne naším cieľom v zimnom období, kedy si chceme užiť sneh nielen ako sánkari či lopatári, ale aj ako malí lyžiari.

Jednodňové  (120 min.) kurzy v Ski Makov, Skiland Stará Myjava…

“SKI SWIM” – Ski Zábava Hruštín : Exkluzívny lyžiarsko – plavecký výlet zameraný na rozvoj a zdokonaľovanie lyžiarskych a plaveckých zručností v super hoteli, prekrásnom horskom prostredí a hlavne s kamarátmi z materských škôl z Trnavy, Bratislavy a Skalice.
Lyžovanie a plávanie od svitu až do mrku (pod dohľadom lyžiarskych a plaveckých inštruktorov) v termíne: marec 2019.

“Slimáčik na horách” – letný výlet so zameraním na rozvoj koordinačných a orientačných zručností a spoznávanie krásy slovenskej a tentokrát možno aj Českej prírody  v termíne máj. 2019

“Kids Challenge 2018/2019” – medzi-škôlkárska detská florbalová liga materských škôl a súťaž “Rozpleskávačiek” zo Skalice, Trnavy, Bratislavy a Trenčína.