Aktivity

AKTIVITY

Slimáčikovia majú možnosť vybrať si z pravidelne i nepravidelne organizovaných krúžkov a stať sa malými umelcami, tenistami, tanečníkmi, gymnastkami či baletkami, rozprávať sa po francúzsky, nemecky ,španielsky, sauničkovať, byť veľkými korčuliarmi či lyžiarmi….

Tematické „extra akcie“
V aktuálnom školskom roku plánujeme nasledovné akcie (akcie sú naplánované v súvislosti s tematickým plánom významných dní v roku):

Aktivity súvisiace s výchovno-vzdelávacou činnosťou:

” NOVINKY”
„Super kids“  –  rozvíja prirodzené pohyby človeka: beh, chôdzu, skoky, hody, skoky, lety, pády….

“Malý konštruktér” (LEGO) – 12 lekcii stavania, hrania sa a učenia s legom pod dozorom lektora z Kreativo

“Detské masáže” – individuálne masáže detí certifikovanou masérkou

“Montessori “ – Montessori aktivitky pre deti

“Malý umelec “ – práca s najrozličnejším materiálom, netradičné výtvarné techniky – rozvoj kreativity a schopnosti sústrediť sa, dokončiť začatú činnosť a prvotné zoznamovanie sa s hlinou ako umeleckým materiálom, začiatky v modelovaní – výborné na trénovanie trpezlivosti a rozvoj jemnej motoriky.

“Malý dramatik” – literárno – dramatické aktivity zamerané sú na získavanie a rozvíjanie zvolených dôležitých kľúčových kompetencií formou rôznych aktivít, aby dieťa bolo nielen múdrym, ale i dobrým človekom.

“Malý folkór ”  – folklórny tanečný súbor vedený skúsenou tanečníčkou, kde sa rozvíja hudobnosť a pohybové schopnosti s prvkami folkóru.
“Floorball” – aktivita zameraná na rozvoj sily, vytrvalosti, koordinácie pohybov a získanie všeobecného prehľadu a zručností vo florbale.

“Rozprávková saunička” – Saunovanie v našej sauničke pri rozprávkach

“Malý kuchtík” – aktivita zameraná na zdravú stravu a jej prípravu

“Malý speváčik” – hlasové cvičenia a krásne piesne v podaní našich detí

“Hola Espaňa” – španielčina s Hocusom a Lotusom

“Jóga” – cvičenie jógy pre deti pod vedením profesionálnej trénerky jógy, ktorá sa špecializuje na cvičenie detí

„Little swimmers“ – celoročný kurz plávania v našom bazéne, ktorý hravou a zábavnou formou zoznamuje deti s vodným prostredím, učí ich nebáť sa vody. Vhodný pre deti už od 2 rokov, kurz je vedený skúseným inštruktorom plávania

 „Lezecký kútik“ – v prevádzke od decembra 2015, vynovený od októbra 2018

IMG_0867

Sezónne aktivity súvisiace s výchovno-vzdelávacou činnosťou:

“Malý korčuliar”– základný kurz korčuľovania na ľade na štadióne Mariana Gáboríka pre malých slimáčikov

“Malý hokejista a Malá Krasokorčuliarka”– zdokonaľovací kurz korčuľovania na ľade na štadióne Mariana Gáboríka obohatený o hokejových trénerov z Hokejovej školy Mariana Gáboríka,  hokejového tréningu pre chlapcov v riadnej hokejovej výstroji a pre dievčatá kurz krasokorčuľovania s krasokorčuliarskym trénerom.

“Malý in-line korčuliar” – kurz korčuľovania na in-line korčuliach

“Slimáčikovia na lyžiach I.” – videli ste už dieťa na lyžiach „kráčajúce“ k vleku? Tak to je presne naším cieľom v zimnom období, kedy si chceme užiť sneh nielen ako sánkari či lopatári, ale aj ako malí lyžiari.

Jednodňové  (120 min.) kurzy v Ski Makov, Skiland Stará Myjava…

“SKI profi” – na Kubínskej holi : Exkluzívny lyžiarsko – plavecký výlet zameraný na rozvoj a zdokonaľovanie lyžiarskych zručností v super hoteli, prekrásnom horskom prostredí a hlavne s kamarátmi z materských škôl z  Bratislavy a Skalice.
Lyžovanie a animačný program od svitu až do mrku (pod dohľadom lyžiarskych ) v termíne: marec 2020.

“Slimáčik v Krajine Lubetha” – letný výlet so zameraním na rozvoj koordinačných a orientačných zručností , spoznávanie krásy slovenskej prírody  cez rozprávky v termíne máj. 2020

“Kids Challenge 2019/2020” – medzi-škôlkárska detská florbalová liga materských škôl a súťaž “Rozpleskávačiek” zo Skalice, Trnavy, Bratislavy a Trenčína.